BIZNESPLAN

Profesjonalny biznesplan to wizytówka Twojej firmy.

Zobacz podstawowe informacje na temat biznesplanu. Niżej znajdziesz proponowane przez nas warunki współpracy oraz warianty biznesplanu do wyboru. Jeśli coś pozostanie niejasne, skontaktuj się z nami – chętnie rozwiejemy wątpliwości. 

Czym jest biznesplan?

Należy zacząć od zdefiniowania – co to jest biznesplan? Jest to profesjonalny plan rozwoju przedsiębiorstwa. Co powinien zawierać biznesplan? Standardowo składa się z części opisowej oraz części finansowej. W części opisowej można znaleźć takie elementy jak:

 1. Dane firmy;
 2. Opis projektu / usługi / produktu;
 3. Kadra i lokalizacja;
 4. Profil klienta;
 5. Analiza rynku;
 6. Analiza konkurencji;
 7. Sprzedaż;
 8. Marketing;
 9. Analiza SWOT.

Część finansowa zawiera opis założeń i projekcje finansowe. Najczęściej są one ujęte w następującej formie:

 1. Bilans;
 2. Rachunek Zysków i Strat;
 3. Przepływy pieniężne (cashflow);
 4. Wskaźniki efektywności inwestycji (IRR, NPV);
 5. Analiza wrażliwości.

Ile stron ma biznesplan?

Dokument w wersji uproszczonej może mieć 10 stron (a nawet tylko jedną – tzw. business model canvas), ale zdarzają się też biznesplany długości kilkuset stron. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Co ciekawe, biznesplany mają zbliżoną formę na całym świecie, więc takim dokumentem, przetłumaczonym na język obcy, możemy z powodzeniem posługiwać się także za granicą.

Po co tworzy się biznesplan?

Biznesplany tworzy się aby zaplanować dokładnie działalność i zmaksymalizować szanse powodzenia (cele własne), ale także aby przekonać do projektu podmioty trzecie, np. radę nadzorczą spółki, inwestora prywatnego czy bank. Docelowa forma dokumentu, jest często uzależniona właśnie od oczekiwań odbiorcy dokumentu. 

Ile kosztuje biznesplan?

Ceny biznesplanów są bardzo zróżnicowane. Koszt zależy od poziomu szczegółowości dokumentu, ale także doświadczenia osób odpowiedzialnych za wykonanie biznesplanu. Ceny biznesplanów na polskim rynku wahają się od 1 000zł aż do kilkuset tysięcy zł – w przypadku dużych firm konsultingowych.

Biznesplan wykonywany przez Well Done Business

Co mówią nasi Klienci:

Obraz zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznie

Nasze biznesplany w liczbach:

 • Tworzymy biznesplany dla polskich przedsiębiorców od blisko 10 lat.
 • Wykonaliśmy ponad 200 biznesplanów dla firm z całej Polski i bardzo różnych branż.
 • Nasze biznesplany posłużyły do pozyskania finansowania zewnętrznego przez Klientów – łącznie ponad 300 milionów zł.

Cennik biznesplanów

Proponujemy sporządzenie biznesplanu w jednym z trzech wariantów. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych Klientów. Ważne – nie uzależniamy ceny od wartości opisywanego projektu. Istotny jest nakład pracy po naszej stronie, nie rodzaj czy wielkość biznesu.

 1. Biznesplan uproszczony – ok. 10-15 stron, uproszczone projekcje finansowe, koszt 2 500zł netto. Ten wariant spełnia wymogi m.in. Urzędu ds. cudzoziemców. Czas realizacji 7 dni.
 1. Biznesplan standard – ok. 30-40 stron w tym model finansowy z aktywnymi formułami w excelu, koszt 7 000zł netto. Ten wariant spełnia wymogi m.in. polskich banków. Czas realizacji 14 dni. Najpopularniejszy wybór wśród naszych Klientów.
 1. Biznesplan premium – od 80 stron w górę, pogłębione analizy i doradztwo biznesowe w pakiecie, koszt zaczyna się od 20 000zł netto (indywidualna wycena). Wariant polecany dla najbardziej wymagających Klientów i skomplikowanych przedsięwzięć biznesowych. Czas realizacji od 30 dni.

UWAGA: Nie piszemy biznesplanów dla Urzędów Pracy.

Wybrani członkowie naszego zespołu odpowiedzialni za tworzenie biznesplanów:

Każdy z biznesplanów jest sporządzany przez co najmniej dwóch analityków (analityk biznesowy i analityk finansowy) – doświadczonych specjalistów w swoich dziedzinach. W przypadku biznesplanów premium, zespół liczy kilka osób.

biznesplan Michał Dróżdż – analityk finansowy
Michał Dróżdż – analityk finansowy
biznesplan Jędrzej Robak – analityk biznesowy
Jędrzej Robak – analityk biznesowy

Wybrane marki, dla których opracowywaliśmy biznesplany:

biznes plan proces współpracy diagram

Dlaczego Twoja firma powinna powierzyć sporządzenie biznesplanu nam?

 • Jakość profesjonalnej firmy doradczej przy zachowaniu ceny będącej w zasięgu niewielkiej firmy. W umowie masz zagwarantowane bezpłatne zmiany, jeśli uznasz, że dokument wymaga korekty (w praktyce to się nie zdarza).
 • Doświadczenie osób tworzących dokument (wykształcenie kierunkowe ekonomiczne / prawne / finansowe + doświadczenie praktyczne z wcześniej realizowanych projektów). W przeciwieństwie do wielu innych firm obecnych w Internecie, otwarcie prezentujemy członków naszego zespołu.
 • Skuteczność – żaden bank, inwestor prywatny ani inny podmiot trzeci nie odrzucił naszego biznesplanu ze względu na braki formalne. Biznesplan pod dotacje? Bizneplan dla inwestora? A może biznesplan – kredyt? Wiemy czym się różnią i jak je wykonać. Najważniejsze – nasze biznesplany pozyskały łącznie ponad 250 milionów zł finansowania.
 • Komplementarne usługi, które proponujemy takie jak pozyskanie finansowania czy doradztwo prawne. Samemu decydujesz o zakresie współpracy. Potrzebujesz tylko biznesplanu? Nie ma sprawy. A może przydadzą Ci się również np. analizy prawne czy opracowanie wzorów umów? Powiedz nam o tym i skorzystaj ze specjalnych rabatów dla Klientów, którzy powierzają nam szersze wsparcie.

Skontaktuj się z nami korzystając z formularza poniżej aby nawiązać współpracę. Opisz swoje potrzeby abyśmy byli w stanie dopasować odpowiedni wariant biznesplanu. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin. Wspólnie zamieńmy Twój pomysł w złoto!