...

BIZNESPLAN

„Wiem, że źle przygotowany biznesplan może pozbawić mnie szans na pozyskanie finansowania dla mojej firmy.”

Sprawdź, dlaczego formuła WDB jest odpowiedzialna za pozyskanie ponad 50 milionów euro dla Klientów.

Kliknij przycisk poniżej, aby odebrać biznesplan WDB oraz możliwość wygrania konsultacji o wartości 500 zł.

Profesjonalny biznesplan Twojej firmy nawet w 72 godziny

Niezależnie od tego czy potrzebujesz biznesplanu dla inwestora, biznesplanu pod kredyt czy też po prostu biznesplanu do celów własnych – jesteś w dobrym miejscu. Zobacz podstawowe informacje na temat biznesplanów. Niżej znajdziesz proponowane przez nas warunki współpracy oraz warianty biznesplanu do wyboru. Wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli coś pozostanie niejasne, skontaktuj się z nami – chętnie rozwiejemy wątpliwości. To nic nie kosztuje.

W przypadku gdy szukasz tylko porad jak napisać biznes plan (jak ułożyć biznesplan) samodzielnie, zajrzyj do naszego bloga. Znajdziesz tam artykuły ze wskazówkami. Pamiętaj jednak, że napisanie biznesplanu własnego przedsiębiorstwa dla osoby, która nie ma w tym doświadczenia to nie lada wyzwanie. Kiedy zależy Ci na czasie i profesjonalnym biznesplanie – powierz jego wykonanie specjalistom.

korzyści z napisania biznesplanu

Czym jest biznesplan?

Co to jest biznesplan? Jest to profesjonalny plan rozwoju przedsiębiorstwa. Co powinien zawierać biznesplan? Standardowo składa się z części opisowej oraz części finansowej. Poniżej znajdziesz biznes plan w punktach (spis treści biznesplanu). W części opisowej można znaleźć takie elementy jak:

 1. Dane firmy;
 2. Opis projektu / usługi / produktu;
 3. Kadra i lokalizacja;
 4. Profil klienta;
 5. Analiza rynku;
 6. Analiza konkurencji;
 7. Sprzedaż;
 8. Marketing;
 9. Analiza SWOT.

Część finansowa zawiera opis założeń i projekcje finansowe. Najczęściej są one ujęte w następującej formie:

 1. Bilans;
 2. Rachunek Zysków i Strat;
 3. Przepływy pieniężne (cashflow);
 4. Wskaźniki efektywności inwestycji (IRR, NPV);
 5. Analiza wrażliwości.

Firma Well Done Business przyczyniła się do pozyskania przez nas wsparcia finansowego od inwestorów. Polecam ją w 100 %.”

– Łukasz Kamiński (smieci.eu)

Ile stron ma biznesplan?

Dokument w wersji uproszczonej może mieć 10 stron (a nawet tylko jedną – tzw. business model canvas), ale zdarzają się też biznesplany długości kilkuset stron. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Co ciekawe, biznesplany mają zbliżoną formę na całym świecie, więc takim dokumentem, przetłumaczonym na język obcy, możemy z powodzeniem posługiwać się także za granicą.

Po co tworzy się biznesplan?

Biznesplany tworzy się aby zaplanować dokładnie działalność i zmaksymalizować jej szanse powodzenia (cele własne), ale także aby przekonać do projektu podmioty trzecie, np. radę nadzorczą spółki, inwestora prywatnego czy bank. Docelowa forma dokumentu, jest często uzależniona właśnie od oczekiwań odbiorcy dokumentu. Większość banków wymaga biznesplanu (biznesplan do kredytu), podobnie jak inwestorzy prywatni (biznesplan dla inwestora) czy urzędy przyznające dotacje (biznesplan pod dotacje).

biznesplan - korzyści

 Ile kosztuje biznesplan?

Ceny biznesplanów są bardzo zróżnicowane. Koszt zależy od poziomu szczegółowości dokumentu, ale także doświadczenia osób odpowiedzialnych za wykonanie biznesplanu. Ceny biznesplanów na polskim rynku wahają się od 1 000zł aż do kilkuset tysięcy zł – w przypadku dużych firm konsultingowych.

Możesz też opracować biznesplan samodzielnie. W Internecie znajdziesz przykładowe biznesplany (biznesplany online / gotowe biznesplany). Przykładowy biznesplan możesz pobrać również z naszej strony internetowej. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w analizach biznesowych (analiza rynku, analiza konkurencji) czy w modelowaniu finansowym w excelu – lepiej powierz wykonanie tego dokumentu profesjonalistom.

Biznesplan wykonywany przez Well Done Business

(Do wglądu również kilkadziesiąt innych listów polecających):

opinie biznesplan

 Nasze biznesplany w liczbach

 • Tworzymy biznesplany dla polskich przedsiębiorców od ponad 10 lat.
 • Wykonaliśmy blisko 300 biznesplanów dla firm z całej Polski i bardzo różnych branż.
 • Nasze biznesplany posłużyły do pozyskania finansowania zewnętrznego przez Klientów – łącznie już ponad 300 milionów zł.

Cennik biznesplanów

Proponujemy sporządzenie biznesplanu w jednym z trzech wariantów. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych Klientów. Ważne – nie uzależniamy ceny od wartości opisywanego projektu. Istotny jest nakład pracy po naszej stronie, nie rodzaj czy wielkość biznesu.

 1. Biznesplan uproszczony (basic) – ok. 10-15 stron, uproszczone projekcje finansowe. Ten wariant spełnia wymogi m.in. Urzędu ds. cudzoziemców. Czas realizacji 3 dni robocze (72 godziny).

 1. Biznesplan standard – ok. 30-40 stron w tym profesjonalny model finansowy z aktywnymi formułami w excelu. Ten wariant spełnia wymogi m.in. polskich banków. Czas realizacji 10 dni roboczych. Najpopularniejszy wybór wśród naszych Klientów.

 1. Biznesplan premium – od 50 stron w górę, pogłębione analizy i doradztwo biznesowe w pakiecie. Wariant polecany dla najbardziej wymagających Klientów i skomplikowanych przedsięwzięć biznesowych. Czas realizacji od 30 dni.

W ofercie mamy także biznesplan dla inwestora, a więc prezentację inwestorską (pitch deck). Jest to kilkanaście slajdów + model finansowy w excelu. Forma dopasowana do standardu branży inwestycyjnej. Współpracujemy z funduszami VC oraz aniołami biznesu. Czas realizacji 10 dni roboczych.

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie i opisz swoją potrzebę. W ciągu 24 godzin otrzymasz odpowiedź wraz z wyceną.

UWAGA: Nie piszemy biznesplanów dla Urzędów Pracy.

cena za biznesplan

Osoby tworzące Twój biznesplan

Każdy z biznesplanów jest sporządzany przez co najmniej dwóch analityków (analityk biznesowy i analityk finansowy) – doświadczonych specjalistów w swoich dziedzinach. W przypadku biznesplanów premium, zespół liczy kilka osób. Wszyscy członkowie naszego zespołu ukończyli renomowane uczelnie na kierunkach związanych z ekonomią lub finansami i biegle posługują się językiem angielskim. To oni gwarantują wysoką jakość Twojego biznesplanu.

 

Wybrani Klienci (spośród 200+ firm)

Jak wygląda współpraca?

Chcesz dysponować profesjonalnym, dobrym biznes planem? Jeśli tak, niezbędny krok to kontakt z nami. W tym celu najlepiej wyślij nam krótką wiadomość e-mail poprzez formularz kontaktowy, w której napiszesz do czego jest Ci potrzebny biznesplan (np. cele własne, kredyt, inwestor) oraz który wariant Cię interesuje. Wiemy jak stworzyć biznesplan pod konkretne wymogi, ważne abyśmy od początku je znali.

Aby odpowiedzieć na pytanie „jak napisać biznes plan?” i przystąpić do pracy, nasz zespół musi najpierw uzyskać podstawowe informacje dot. przedmiotowego projektu. Inaczej mówiąc, chodzi o podanie nam założeń biznesowych takich jak opis pomysłu, lokalizacja czy dane na temat kadry. Podstawowe założenia zawsze dostarcza Klient. Proces nie wymaga spotkań osobistych, wszystko dzieje się zdalnie, poprzez krótką ankietę do uzupełnienia.

Wraz z uzupełnioną ankietą, przesyłasz nam skan prostej umowy o współpracy – dostaniesz od nas wzór. Wówczas możemy przystąpić do tworzenia biznesplanu krok po kroku. W trakcie tworzenia planu biznesowego dla Twojej firmy, pozostajemy w kontakcie. Jeśli nie jesteśmy pewni szczegółów projektu, dzwonimy lub kontaktujemy się mailowo. Po to aby gotowy biznes plan, który otrzymasz, odwzorowywał w 100% rzeczywiste zamiary.

A co jeśli okaże się, że dokument wymaga poprawek? W umowie masz gwarancję, że wówczas naniesiemy od ręki i bezpłatnie wszelkie niezbędne korekty. Tym sposobem, uzyskujesz pewność satysfakcji z finalnego efektu współpracy.

Jest to sprawdzony model współpracy, który działa niezależnie od branży w jakiej planujesz działać czy lokalizacji biznesu.Arrow Chart Visual Charts Presentation in Blue White Teal Simple Style

Dlaczego Twoja firma powinna powierzyć sporządzenie biznesplanu Well Done Business?

➡️ Jakość profesjonalnej firmy doradczej przy zachowaniu ceny będącej w zasięgu niewielkiej firmy. W umowie masz zagwarantowane bezpłatne zmiany, jeśli uznasz, że dokument wymaga korekty (w praktyce to się nie zdarza). Możemy sobie pozwolić na gwarancję jakości, dzięki działalności na polskim rynku od ponad 10 lat.

➡️ Doświadczenie osób tworzących dokument (wykształcenie kierunkowe ekonomiczne / prawne / finansowe + doświadczenie praktyczne z wcześniej realizowanych projektów). W przeciwieństwie do większości innych firm obecnych w Internecie, otwarcie prezentujemy sylwetki członków naszego zespołu.

➡️ Skuteczność – żaden bank, inwestor prywatny ani inny podmiot trzeci nie odrzucił naszego biznesplanu ze względu na braki formalne. Biznesplan pod dotacje? Bizneplan dla inwestora? A może biznesplan pod kredyt? Wiemy czym się różnią i jak je wykonać. Najważniejsze – nasze biznesplany pozyskały łącznie ponad 250 milionów zł finansowania. Skuteczny biznesplan zwiększa szansę powodzenia nowego biznesu jak i zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania finansowania zewnętrznego.

➡️ Szybkość, terminowość, responsywność – działamy bardzo sprawnie. Przekonasz się o tym już po pierwszym kontakcie. Dobrze rozumiemy, że czas to pieniądz. Dzięki współpracy zdalnej, jesteśmy w stanie dostarczyć Ci wysokiej jakości biznesplan bez konieczności fizycznych spotkań, które często są nieefektywne. Oszczędzamy Twój czas i Twoje pieniądze.

Nadal nieprzekonany/a?

W tej zakładce, staraliśmy się przekazać wszystkie najważniejsze informacje dot. współpracy przy tworzeniu biznesplanu. Możliwe, jednak że wciąż masz pytania. Jeśli tak – napisz do nas.

Do końca 2024r. wszystkie osoby (firmy), które zamówią u nas biznesplan standard lub biznesplan premium, otrzymają w prezencie (bezpłatnie) 3-miesieczny abonament na informator DostepneDotacje.pl. To jedyny w Polsce informator dla przedsiębiorców, w którym można znaleźć wszystkie aktualnie dostępne programy wsparcia finansowego. Każdy egzemplarz prezentuje kilkadziesiąt dotacji, kredytów preferencyjnych oraz innych rozwiązań, o których większość przedsiębiorców nie ma pojęcia. Pamiętaj aby poprosić o dostęp do informatora w trakcie współpracy.link do strony dostepnedotacje.pl

Skontaktuj się z nami korzystając z formularza poniżej aby nawiązać współpracę. Najlepiej od razu opisz swoje potrzeby abyśmy byli w stanie dopasować odpowiedni wariant biznesplanu. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin. Wiesz już jak zrobić biznesplan aby osiągnąć sukces. Wspólnie zamieńmy Twój pomysł w złoto!