ANALIZA BIZNESOWA


Zweryfikujemy szanse powodzenia Twojego biznesu. Zwiększymy prawdopodobieństwo sukcesu.

Czy wiesz, że 90% zakładanych firm nie jest w stanie przetrwać na rynku pierwszych dwóch lat? Powodem jest zazwyczaj niewłaściwe przygotowanie do prowadzenia firmy. Dobrze wykonana analiza biznesowa rozwiązuje ten problem.

Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz czy jego rozpoczęcie to na pewno dobra decyzja? Zastanawiasz się jak zacząć lub jak zorganizować przedsiębiorstwo? A może Twoja firma już prężnie działa, ale wchodzi do nowej branży lub na zagraniczny rynek? 

Jeśli na jedno z powyższych pytań odpowiadasz pozytywnie, jesteś we właściwym miejscu. Analiza biznesowa (analiza strategiczna) to nic innego jak weryfikacja wstępnych założeń biznesowych poprzez obiektywną analizę doświadczonych specjalistów. Świadczymy tego rodzaju usługi dla firm ze wszystkich branż. Analizę uzupełnia konsulting polegający na konkretnych zaleceniach działań, zwiększających prawdopodobieństwo sukcesu Twojego przedsięwzięcia.

Przykładowe pytania, na które odpowiemy

 • Rynek docelowy – kim jest Twój klient?
 • Wielkość rynku – jak duże jest realne zapotrzebowanie?
 • Konkurencja – czy istnieją już podobne / zbliżone rozwiązania?
 • Rentowność – jaki model biznesowy jest dla Ciebie najlepszy?
 • Strategia – czego potrzebujesz, aby odnieść sukces?
 • Obiektywna opinia – czy pomysł jest obiecujący?
korzyści analizy biznesowej


Co mówią nasi Klienci

opinie klientów na temat analizy biznesowej


Co to jest analiza strategiczna?

Analiza strategiczna łączy się z pojęciem doradztwa strategicznego. Analiza poprzedza usługi konsultingowe w zakresie tworzenia strategii rozwoju przedsiębiorstwa. Bazując na posiadanym doświadczeniu wynikającym m.in. z wykonania ponad 200 biznesplanów czy stałych kontaktów z inwestorami inwestującymi swój kapitał w firmy, wykonujemy zarówno analizy strategiczne jak i doradzamy strategicznie przedsiębiorcom. 

Efektem prac jest analiza biznesowa połączona z konkretnymi zaleceniami do wdrożenia w przedsiębiorstwie. Najczęściej ma ona formę prezentacji, rzadziej obszernego dokumentu opisowego (raportu). Zakres analizy jest ustalany indywidualnie z Klientem. Może to być zarówno ogólny audyt projektu biznesowego jak i specjalistyczna analiza np. pod kątem innowacyjności, wpływu na środowisko czy uwarunkowań lokalnych.

W ramach realizacji analiz strategicznych, często do zespołu włączani są zewnętrzni eksperci, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę z danej dziedziny. Dzięki temu, jesteśmy w stanie świadczyć profesjonalne usługi doradcze dla firm z bardzo różnych branż.

Pomożemy przeanalizować całą działalność firmy (analiza rynku / pomysłu / produktu) lub wąski wycinek, który wskażesz. Może to być np. otoczenie prawne, konkurencja czy model monetyzacji.

analiza biznesowa


Wybrani członkowie zespołu odpowiedzialni za realizację analiz biznesowych

                                      

obraz 2022 11 29 163206335
Filip Samczuk

Nasi analitycy to osoby z wieloletnim doświadczeniem biznesowym. Posiadają nie tylko przygotowanie teoretyczne zdobyte na najlepszych uczelniach polskich i zagranicznych, ale również doświadczenie praktyczne. Zdobywali je m.in. podczas pracy w funduszach inwestycyjnych, które na co dzień weryfikują dziesiątki firm z różnych branż pod kątem ich potencjału. W efekcie, zyskujesz dostęp do wiedzy i doświadczenia ekspertów, dzięki czemu szanse rozwoju Twojej firmy znacząco rosną.


Po co analiza biznesowa?

Przykłady korzyści płynących z realizacji analiz biznesowych:

 • Identyfikacja ryzyk biznesowych;
 • Doradztwo strategiczne w planowaniu działań rozwojowych (wyznaczanie kierunków / konkretne działania / „roadmapa”);
 • Obiektywna ocena modelu biznesowego przez doświadczonych specjalistów;
 • Pomoc w rozwiązaniu konkretnych problemów „tu i teraz”;
 • Badanie realnego popytu na dany produkt / usługę.


Cena analizy biznesowej

Koszt realizacji analizy strategicznej jest uzależniony od nakładów pracy po stronie naszego zespołu. Zaczyna się już od kilkuset zł w przypadku jednorazowej konsultacji (wideokonferencja), a w przypadku skomplikowanych projektów biznesowych, wymagających wielotygodniowej pracy kilku osób, może wynosić kilkadziesiąt tysięcy zł.

Indywidualna wycena jest opracowywana w oparciu o potrzeby Klienta. Staramy się oferować firmom z sektora MŚP usługi, które do tej pory były dostępne wyłącznie dla największych firm, ze względu na koszty będące poza zasięgiem mniejszych przedsiębiorstw. Tak jest w przypadku analiz strategicznych i doradztwa strategicznego.

koszt analizy biznesowej


Jakich efektów możesz się spodziewać przy standardowej analizie biznesowej?

 • Obiektywna ocena przyjętych założeń biznesowych (w tym często zwrócenie uwagi na dodatkowe zagrożenia i sposoby zapobiegania);
 • Wskazanie dodatkowych kanałów monetyzacji w projekcie;
 • Zwrócenie uwagi na braki do uzupełnienia (np. kadrowe);
 • Wskazanie strategicznych kierunków rozwoju firmy pod kątem budowy jej wartości;
 • Wskazanie konkretnych rozwiązań do wdrożenia w firmie np. w zakresie marketingu czy sprzedaży.


Przejdźmy do działania

Jeśli zaczynasz nowy projekt lub rozwijasz firmę i zależy Ci na zmaksymalizowaniu szans jego powodzenia – napisz do nas. Doradzimy w zakresie optymalizacji projektu, a dodatkowo możesz liczyć także na wsparcie w zakresie prawnym oraz pozyskania finansowania. Gwarantujemy poufność (umowa o zachowaniu poufności). Skorzystaj z formularza poniżej i opisz swój projekt oraz potrzeby z nim związane, które wymagają zaspokojenia.

analiza biznesowa krok po kroku

Chcesz poznać więcej szczegółów lub zamówić analizę dla swojego biznesu? Skorzystaj z formularza dostępnego poniżej. Opisz krótko etap rozwoju swojej firmy oraz wyzwanie, które przed nim stoi. Sprawnie odpowiemy, proponując współpracę na warunkach dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości.

image