ANALIZA BIZNESOWA

Zweryfikujemy szanse powodzenia Twojego biznesu. I zwiększymy prawdopodobieństwo sukcesu.

Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz czy jego rozpoczęcie to na pewno dobra decyzja? Zastanawiasz się jak zacząć lub jak zorganizować przedsiębiorstwo? A może Twoja firma już prężnie działa, ale wchodzi do nowej branży lub na zagraniczny rynek? 

Jeśli na jedno z powyższych pytań odpowiadasz pozytywnie, jesteś we właściwym miejscu. Analiza biznesowa (analiza strategiczna) to nic innego jak weryfikacja wstępnych założeń biznesowych poprzez obiektywną analizę doświadczonych specjalistów. Świadczymy tego rodzaju usługi dla firm ze wszystkich branż.

Co mówią nasi Klienci:

opinie klientów na temat analizy biznesowej

Co to jest analiza strategiczna?

Analiza strategiczna łączy się z pojęciem doradztwa strategicznego. Analiza poprzedza usługi konsultingowe w zakresie tworzenia strategii rozwoju przedsiębiorstwa. Bazując na posiadanym doświadczeniu wynikającym m.in. z wykonania ponad 200 biznesplanów czy stałych kontaktów z inwestorami inwestującymi swój kapitał w firmy, wykonujemy zarówno analizy strategiczne jak i doradzamy strategicznie przedsiębiorcom. 

Efektem prac jest analiza biznesowa połączona z konkretnymi zaleceniami do wdrożenia w przedsiębiorstwie. Najczęściej ma ona formę prezentacji, rzadziej obszernego dokumentu opisowego (raportu). Zakres analizy jest ustalany indywidualnie z Klientem. Może to być zarówno ogólny audyt projektu biznesowego jak i specjalistyczna analiza np. pod kątem innowacyjności, wpływu na środowisko czy uwarunkowań lokalnych.

W ramach realizacji analiz strategicznych, często do zespołu włączani są zewnętrzni eksperci, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę z danej dziedziny. Dzięki temu, jesteśmy w stanie świadczyć profesjonalne usługi doradcze dla firm z bardzo różnych branż.

Wybrani członkowie zespołu odpowiedzialni za realizację analiz

                                      

image 9
Luiza Nowacka
obraz 2022 11 29 163206335
Filip Samczuk

Po co analiza biznesowa?

Przykłady korzyści płynących z realizacji analiz biznesowych:

  • Identyfikacja ryzyk biznesowych;
  • Doradztwo strategiczne w planowaniu działań rozwojowych (wyznaczanie kierunków / konkretne działania / „roadmapa”);
  • Obiektywna ocena modelu biznesowego przez doświadczonych specjalistów;
  • Pomoc w rozwiązaniu konkretnych problemów „tu i teraz”;
  • Badanie realnego popytu na dany produkt / usługę.

Cena analizy biznesowej

Koszt realizacji analizy strategicznej jest uzależniony od nakładów pracy po stronie naszego zespołu. Zaczyna się już od kilkuset zł w przypadku jednorazowej konsultacji (wideokonferencja), a w przypadku skomplikowanych projektów biznesowych, wymagających wielotygodniowej pracy kilku osób, może wynosić kilkadziesiąt tysięcy zł.

Indywidualna wycena jest opracowywana w oparciu o potrzeby Klienta. Staramy się oferować firmom z sektora MŚP usługi, które do tej pory były dostępne wyłącznie dla największych firm, ze względu na koszty będące poza zasięgiem mniejszych przedsiębiorstw. Tak jest w przypadku analiz strategicznych i doradztwa strategicznego.

Jakich efektów możesz się spodziewać przy standardowej analizie biznesowej (przykłady)?

  • Obiektywna ocena przyjętych założeń biznesowych (w tym często zwrócenie uwagi na dodatkowe zagrożenia i sposoby zapobiegania);
  • Wskazanie dodatkowych kanałów monetyzacji w projekcie;
  • Zwrócenie uwagi na braki do uzupełnienia (np. kadrowe);
  • Wskazanie strategicznych kierunków rozwoju firmy pod kątem budowy jej wartości;
  • Wskazanie konkretnych rozwiązań do wdrożenia w firmie np. w zakresie marketingu czy sprzedaży.
analiza biznesowa diagram procesu współpracy
opinia dotycząca analizy biznesowej

Jeśli zaczynasz nowy projekt lub rozwijasz firmę i zależy Ci na zmaksymalizowaniu szans jego powodzenia – napisz do nas. Doradzimy w zakresie optymalizacji projektu, a dodatkowo możesz liczyć także na wsparcie w zakresie prawnym oraz pozyskania finansowania. Gwarantujemy poufność (umowa o zachowaniu poufności). Skorzystaj z formularza poniżej i opisz swój projekt oraz potrzeby z nim związane, które wymagają zaspokojenia.