Biznesplan przedszkole

Punkty przedszkolne cieszą się coraz większą popularnością na polskim rynku. W publicznych placówkach częstym problemem jest brak miejsc, dlatego prywatne przedszkola stanowią świetną alternatywę. Rodzice chętnie zapisują do nich swoje pociechy, co wiąże się z konkretnymi korzyściami finansowymi dla właścicieli tego typu obiektów. Aby nowa placówka jak najszybciej pojawiła się w przestrzeni miasta, konieczny jest dobry biznesplan.

Zamów kontakt

Przedszkole dokładnie opracowane według biznesowych założeń ma szansę powodzenia. Oferujemy profesjonalne wsparcie z tego zakresu – jesteśmy w stanie stworzyć biznesplan prywatnego przedszkola w pełni dostosowany do potrzeb i oczekiwań każdego Klienta. Specjalizujemy się w projektach dostosowanych do wymogów formalnych banków i inwestorów. Doskonale wiemy, jakie elementy należy w nich zawrzeć, aby podjąć rozmowę o opłacalności danego przedsięwzięcia. Zapewniamy wsparcie w uzupełnianiu formalności składanych do urzędu skarbowego. Dzięki temu w krótkim czasie można uzyskać wszelkie dokumenty zaświadczające o braku przeciwwskazań do rozpoczęcia tego typu działalności. Zapraszamy do współpracy każdego, kto marzy o prowadzeniu prywatnej placówki przedszkolnej.

Profesjonalny biznes plan dla przedszkola

Utrzymywanie placówki wiąże się ze znacznymi kosztami, dlatego zewnętrzne wsparcie finansowe jest niezbędne do realizacji marzeń o prywatnym przedszkolu. Osoby bez doświadczenia mają spore trudności z napisaniem profesjonalnego projektu. Zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy. W Well Done Business pracują fachowcy, którzy wiedzą, jakie elementy biznesplanu okażą się szczególnie istotne w przypadku konkretnej działalności gospodarczej. Własne przedszkole wymaga sporej uwagi i bardzo dobrego przygotowania właściciela do kierowania takim obiektem. Jego odpowiednie wyposażenie, wysokość czesnego czy zatrudnienie kadry właściwie wykwalifikowanej do wykonywania zawodu pedagoga to tylko niektóre kwestie, z jakimi należy się w tym wypadku zmierzyć. Z tego względu tak ważne jest profesjonalne wsparcie. Każde zlecenie jest dla nas nowym wyzwaniem, do którego podchodzimy w sposób indywidualny. Jesteśmy w stanie stworzyć profesjonalny biznesplan przedszkola, bazując na informacjach otrzymanych od Klienta. Z naszą pomocą placówka może szybciej zyskać przychylność potencjalnego inwestora lub banku. Doskonale wiemy, że punkt przedszkolny potrzebuje wsparcia finansowego i jego uzyskanie będzie dla nas głównym celem podczas tworzenia projektu biznesowego.

Jakie elementy powinien zawierać biznesplan przedszkola?

Każdy skuteczny biznesplan powinien uwzględniać podstawowe elementy, które pozwoliłyby odbiorcy ocenić rzeczywistą opłacalność danego przedsięwzięcia. Ta zasada obejmuje również prywatne przedszkole. Biznesplan musi opierać się na kluczowych informacjach obejmujących przede wszystkim:

  • charakterystykę działalności,
  • strategię realizacji przedsięwzięcia,
  • szczegóły dotyczące realizowanych usług (na przykład rodzaj prowadzonych zajęć i dodatkowe usługi),
  • charakterystykę rynku (w tym informacje o ewentualnej konkurencji),
  • plan marketingowy,
  • plan zatrudnienia,
  • analizę SWOT.

Odpowiednie rozpisanie wymienionych punktów pozwoli nakreślić specyfikę punktu przedszkolnego opiekującego się dziećmi, uwzględniając jego najważniejsze zalety. Nasz profesjonalny zespół pomoże je skonkretyzować. Atutem prywatnej placówki może być atrakcyjne położenie, nowocześnie wyposażony budynek, wykwalifikowana kadra czy oferta dodatkowych zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wiemy, jak uwydatnić kluczowe dla inwestora informacje. Zapewniamy kompleksowe wsparcie zarówno dla placówek otwieranych w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Istotna jest też wysokość czesnego, którą pomagamy ustalić, biorąc pod uwagę wszystkie kluczowe czynniki i dopasowując opłatę do możliwości finansowych potencjalnych klientów, czyli rodziców posyłających swoje dzieci do prywatnej placówki. W przypadku analizy SWOT staramy się podkreślić przede wszystkim realne szanse i mocne strony przedsięwzięcia.

Biznesplan prywatnego przedszkola tworzony na miarę potrzeb

Jako doświadczeni profesjonaliści chętnie podejmujemy się nietypowych wyzwań. Pomożemy zrealizować marzenie dotyczące rozpoczęcia działalności pod szyldem prywatnej placówki przedszkolnej. Priorytetem są dla nas informacje uzyskane od Klienta – bierzemy pod uwagę nie tylko twarde dane dotyczące profilu planowanego przedsięwzięcia, ale również oczekiwania i przyszłe cele biznesowe. Nasza działalność jest najlepszym dowodem na to, że kluczem do sukcesu jest dobrze napisany biznesplan. Działalność przedszkola rozpisana jako plan biznesowy ma większe szanse na zdobycie dofinansowania lub otrzymanie kredytu ponieważ koszty wyposażenia lokalu mogą wahać się od kilkunastu do klilkudziesięciu tysięcy złotych, a uzyskane środki pozwolą rozwinąć placówkę w wymarzonym zakresie. Ważne są też kwestie dotyczące ewidencji prowadzonej w tym zakresie. Wskażemy, w jaki sposób uniknąć problemów przy kontroli urzędu skarbowego lub innych instytucji tego typu. Zapraszamy do współpracy!